Подорож, в наш час, стало більш доступним і комфортним для кожного з нас.
Щоб зробити поїздку ще більш приємною, Вам необхідний надійний і комфортний "супутник" - чемодан. Куди б Ви не планували свою подорож, - до моря з сім'єю, в тривалу або не дуже відрядження, до далеко живуть батькам ... Вам не обійтися без зручного і надійного валізи!
Вартість валізи, як правило, залежить від використовуваних матеріалів (їх ціни), технологій виготовлення і, звичайно, виробника.
Ми сподіваємося, кілька загальних правил, як вибрати правильний валізу допоможуть Вам з вибором.
Зробивши правильний вибір, Ваш чемодан не стане Вам баластом в дорозі, а навпаки - надійним «другом і супутником» на довгі роки. Отже, на що варто звертати увагу?
1.Розмір має значення
Відповідний розмір визначається потребами власника. Призначений він для тривалої подорожі або короткочасної відрядження, поодинці або родиною.
Існує кілька розмірів валіз на коліщатках:
- Маленький - від 25 л. до 40 л.
- Середній - від 60 л. до 80 л.
- Великий - від 80 л. до 120 л.
- Гігантський - понад 120 л.
Вибираючи валізу, не забувайте, що подорожуючи літаком (економ клас), вага Вашого багажу не повинна перевищувати 20 - 23 кг.
Подорожуючи сім'єю, дуже зручно мати кілька валіз. Що дозволить Вам і Вашим речам, відчувати себе комфортно.
Якщо це одне - дводенна відрядження, не варто упускати варіант подорожі з ручною поклажею, що позбавить Вас від очікування у стрічки роздачі багажу.
Існують правила безпеки і розміри ручної поклажі, встановлені Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA).
Максимальні розміри ручної поклажі (IATA) наступні:
- Висота - 56 см.
- Ширина - 45 см.
- Довжина 25 см.
Для точності і Вашої впевненості, щодо ручної поклажі, варто уточнити детальну інформацію у Вашого авіаперевізника.
2. Валіза з 2 або 4 колесами
Планую подорож, визначитеся з об'ємом багажу. Якщо багаж вийшов значних розмірів, то вибирайте валізу на 4-х колесах. Ця валіза хороший тим, що Ви зможете його штовхати, тягнути, розгортати в будь-якому напрямку з мінімальним опором. Навіть в вузько прохідних проходах, маневреність такого валізи дозволить Вам і Вашій багажу відчувати себе комфортно. Але не забувайте, що такий чемодан може легко покотитись з будь-якого схилу. Валізи на 4-х колесах розраховані для пересування по рівній поверхні. Коліщатка валізи повинні бути встановлені максимально широко, інакше валізу буде нестійкий.
Добре, якщо колеса валізи на половину або більше, «втоплені» в корпус валізи, що захищає їх під час транспортування від травматичності.
Валізи на 2-х колесах призначені для пересування за висувну металеву ручку.
Ви зможете тягнути його тільки за собою. Цьому валізі не страшно бездоріжжі, бруківка, будь-які нерівності на шляху. При цьому створюється навантаження на руку і плече. У валізах на 2-х колесах, хороші виробники ставлять захисні пластикові обтічники, таким чином захищаючи колеса від поломки під час транспортування. Дуже добре, якщо колеса одягнені на металеву вісь і мають підшипники. Такі валізи мають більш плавний і тихий хід.
Все ж не варто засмучуватися, якщо Ви вибрали валізу хороший по всіх параметрах, але без підшипників в колесах. Хороші виробники справедливо вважають, що колеса з підшипниками, це необов'язково. Куди важливіше матеріал самого колеса. Найміцнішими і надійними вважаються колеса з поліуретану. Цей матеріал міцніше від каучуку і гуми.
Валізи, як на 2-х так і на 4-х колесах однаково практичні і комфортні. І прослужать Вам однаково довго. А який чемодан вибрати (2-х або 4-х колісний) - вирішувати Вам. Якість не залежить від кількості коліс, а залежить від виробника. Вибирайте тільки перевірені і добре відомі бренди.
3. Ручки валізи, блискавки, засувки
При виборі валізи, зверніть увагу на ручки валізи. Основна з них - категорично не можна. Зверніть увагу на те, як закріплені ручки. Вони повинні надійно фіксуватися або капроновими нитками, або бути вшитими в сам виріб, або міцно закріплені заклепками.
Закриття валізи. На пластикових валізах, нерідко, можна зустріти пластикові засувки. Засувок буває 3 або 4 штуки, на одній з яких розташований кодовий замок. Така система закривання вельми герметична, не пропускає ні холод, ні тепло. А в валізі зберігається вологість і температура, при якому Ви його закрили. Потрапивши такий чемодан під дощ, не дозволить волозі проникнути всередину. Валізи на блискавках, так само комфортні і довговічні, якщо Ви купуєте чемодан у відомого і перевіреного часом виробника.
Що краще - блискавка або засувки, вирішувати Вам. Відомі бренди борються за свою якість, тому будь-яка система буде надійною і довговічною.
4. Ключ або код
При виборі між двома якісними і надійними пристроями кодового і навісного замка. Перший варіант, трохи, виграє. Перше, маленький ключик легко втратити, якщо це не система - TSA (навісні замки системи TSA, ключиків не мають Друге, навісний замок легше піддається зловмисникові, який захоче його розкрити. Якщо Ви вибрали другий варіант - вбудований кодовий замок, то знайте, він має мінімум 999 комбінацій (3 барабана з цифрами). Для Вашого комфорту, рекомендується виставляти код з легко запам'ятовується комбінацією (наприклад, три перші цифри Дня народження ...). Зловмисник навряд чи знає Вашу дату народження, Ви завжди легко зможете згадати код і швидко ВТК ить валізу. Ви часто можете бачити, як на вбудованих, так і на навісних замках, «червоний ромб». Що ж він означає? Червоний ромб - це позначення системи TSA (Transportation Security Administration). Принцип роботи такого замку простий, Ви, як зазвичай, закриваєте замок. Здаєте валізу в багаж. А митна служба, при необхідності огляду, легко відкриває такий замок спеціальним ключем. Не варто турбуватися про наявність безлічі таких ключів. Вони є тільки строго у митних служб. Асоціація TSA скооперувалася з великими виробниками багажу по всьому Світу і таким шляхом вирішила цю проблему. Таким чином, Ваші речі оглянуті, а замок в цілості й неушкодженості.
Вибираючи валізу, звертайте увагу на присутність «червоного ромба», будь-то вбудована кодова система або навісний замок.
ВДАЛИХ ПОКУПОК, ГОСПОДА !!!